Ekonomi

Çorum’dan Ankara’ya hızlı tren hattıyla 1,5 saatte gidebilirsiniz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Çorum’dan Ankara’ya hızlı tren hattıyla yaklaşık 1,5 saat sürecek. Oradan İstanbul’a şimdilik 4 saat sürüyor ama oraya süper hızlı tren yaptığımızda” dedi. Ankara-İstanbul arası 85 dakika olacak.” söz konusu.

Uraloğlu, AK Parti Çorum İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, şehrin ihtiyaçlarını bildiklerini ve buna göre çalıştıklarını söyledi.

31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin yaklaştığını belirten Uraloğlu, “İl teşkilatımızın bu seçim sürecindeki gayreti, performansı ve samimiyeti bizim için değerlidir. Çorum bugüne kadar bunu başardı, Allah razı olsun. Çorum’un bir duruşu var. Burada ilçe belediyeleri ve belde belediyeleriyle ilgili bir takım sorunlar var.” “Birkaç eksiğimiz var. İnşallah Cumhur İttifakı olarak 31 Mart Seçiminde hepsini almaya adayız. Siz çaba gösterirseniz umarım onları da bir araya getiririz. Cumhurbaşkanımızın çabalarına katkı sağlayalım, hep birlikte birlikte.” söz konusu.

Kentteki en önemli yatırımlardan birinin Kırkdilim Tünelleri Projesi olduğunu belirten Uraloğlu, tünellerin 2024 yılında tamamlanacağını ve Çorum’un en kısa bölünmüş yollarla İstanbul’a ulaşma imkanına kavuşacağını vurguladı.

“Çorumlu kardeşlerim hızlı trenle buradan Ankara’ya direkt gidebilecek”

Çorum’un demiryolu talebinin farkında olduğunu belirten Uraloğlu, uzun süredir bir çalışma yürüttüklerini, Kırıkkale-Delice-Çorum-Samsun Yüksek Hızlı Tren Projesini tamamlayarak yatırım kapsamına aldıklarını söyledi. programını başlattık ve ihale süreciyle ilgili çalışmalara başladık.

Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Bunu 2024’ün ilk yarısında, yani seçimden önce hayata geçirebilirsek daha faydalı olur. İlk etapta Çorum’a kadar olan kısmın ihalesini yapacağız. Bu ihaleyi yaptığımızda, buradaki kardeşlerim, Çorum buradan hızlı trenle direkt Ankara’ya gidebilecek. Oradan da İstanbul’a, Konya’ya Karaman’a, Sivas’a gidebilecek. Bu ağı bitirdiğimizde Çorumlu kardeşlerim Mersin, Gaziantep ve Kapıkule’ye seyahat etme imkanına sahip olacak.”

Uraloğlu, “Çorum’dan Ankara’ya hızlı tren hattıyla yaklaşık 1,5 saat sürecek. Oradan İstanbul’a şu an için 4 saat ama oraya süper hızlı tren yaptığımızda 85 dakika olacak” dedi. Ankara-İstanbul arası. Sonra Çorumlu bir kardeşim buradan binince 2,5 dakika sürecek.” -3 saat sonra İstanbul’da olacak.” sözlerini kullandı.

Daha sonra Çorum Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Uraloğlu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’dan kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarete Vali Zülkif Dağlı, AK Parti Çorum Milletvekilleri Yusuf Ahlatcı ve Oğuzhan Kaya ile AK Parti İl Başkanı Murat Günay da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu