Ekonomi

Kripto para borsası Binance Kanada’dan çekildi

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, son dönemde kripto platformlarına yönelik düzenlemeleri sıkılaştıran Kanada’dan çekilme kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, Binance’in Kanada pazarı “proaktif olarak”Çekilerek diğer önde gelen kripto para şirketlerine katılacağı kaydedildi.

açıklamada, “Kanada blockchain endüstrisinin geri kalanı için büyük umutlarımız vardı. Ne yazık ki, istikrarlı paralar ve kripto borsalarındaki yatırımcı limitleri ile ilgili yeni düzenleme şu anda Kanada pazarını Binance için çekilmez hale getiriyor.”değerlendirme yapıldı.

Açıklamada Binance’in Kanadalı kullanıcılarını korumak için başka makul yollar aradığı sürece bu kararı ertelediği ancak böyle bir yolun olmadığı belirtildi.

Açıklamada, Kanada’da kalan diğer Binance kullanıcılarının, hesaplarının bu karardan nasıl etkileneceğine dair kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir e-posta alacağı bildirildi.

Açıklamada, Binance’in yeni düzenlemeyi haklı çıkarmasa da, titiz ve kapsamlı bir düzenleyici çerçeve hedefleyen Kanadalı düzenleyicilerle işbirliğine devam etmeyi umduğu belirtildi. “Kanadalı kullanıcılar daha geniş bir dijital varlık paketine erişme özgürlüğüne sahip olduğunda bir gün pazara geri döneceğimize eminiz.”kelime kullanıldı.

Kanada, son aylarda kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu