Haber

300 Milyon Dolar Bağış Yaptı: Pakistanlı İş Adamı Depremzedeler İçin Washington Büyükelçiliğini Ziyaret Etti!

Kimliği açıklanmayan Pakistanlı bir iş adamı, Washington DC’deki Türk büyükelçiliğine giderek Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere 30 milyon dolar bağışladı. Washington Büyükelçiliği’ne giderek yüklü miktarda bağışta bulunan Pakistanlı adamın isminin verilmesini istemediği belirtildi.

Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’de yaşayan bir Pakistanlının, ülkemizin güneyinde ve Suriye’de meydana gelen iki depremde hayatını kaybeden ve yaralananların ailelerine 30 milyon dolar bağışta bulunduğunu duyurdu.

“Kimliği belirsiz bir Pakistanlının ABD’deki Türk büyükelçiliğine gidip Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere 30 milyon dolar bağışta bulunması beni derinden etkiledi.”

“Bunlar, insanlığın aşılmaz görünen zorluklara karşı kazanmasına yardımcı olan o kadar muhteşem hayırseverlik eylemleri ki…”

Kimliği açıklanmayan Pakistanlı bir iş adamı, Washington DC’deki Türk büyükelçiliğine girdi ve iki ülkedeki depremzedelere 30 milyon dolar bağışladı.

Washington Büyükelçiliği’ne giderek yüklü miktarda bağışta bulunan Pakistanlı adamın isminin verilmesini istemediği belirtildi.

Geçen Perşembe günü, Başbakan Şerif, ülkemizdeki depremzedeler için fon ve yardım malzemelerinin toplanmasını denetlemek üzere özel bir kabine komitesi kurdu.

Komite, fonların ve yardım malzemelerinin etkilenen bölgelere zamanında teslim edilmesini sağlamak için günlük olarak toplanır.

Pakistan Ulusal Afet Yönetim Otoritesi (NDMA) ise geçtiğimiz Cumartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada, Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları tarafından orta doğudaki Pencap eyaletinin başkenti Lahor’dan Türkiye’ye iki yardım sevkiyatı daha gönderildiğini bildirdi.

haberadakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu