Haber

Gaziantep’teki depremden sağ kurtulan ailesinden 10 kişiyi kaybetti

Gaziantep, Kahramanmaraş merkezli büyük depremden etkilendi.

Nurdağı ilçesindeki evinde depreme yakalanan ve enkazdan kendi imkanlarıyla çıkan 75 yaşındaki Ökkeş Measurecu, depremde 2 oğlu, 2 gelini ve 5 torununu kaybetti.

Ölçücü, o gece yaşadığı anları anlattı.

Yüzyılın felaketinde 10 yakınını kaybettiğini ve enkazdan kendi imkanlarıyla çıktığını belirten Measurecu, şu ifadeleri kullandı;

“10 cenazem var”

Ailece enkaz altında kaldık. 10 cenazem var. 2 oğlum, 2 gelinim, 5 torunum gitti. Rezidansımıza da bir misafirimiz geldi. Oğlumun kayınvalidesi de enkaz altında öldü. 2 oğlum ve 5 torunumla hayatta kaldık. Evimin çatı katındaydım. Çökmeyle duvarın altında kaldım. Enkazdan kendi imkanlarım ile çıktım.

“Cenâb-ı Hak nasip etmedi”

Afet gecesi oruç tutmak için sahura kalkmayı planladığını ancak bunun mümkün olmadığını söyleyen Ökkeş Measurecu, şunları söyledi: “O gece sahura kalkacaktım. Pazartesi günü oruç tutacaktım. Pazartesi günü Peygamberimizin orucunun sünneti için sahura kalkacaktım, nasip olmadı. Allah nasip etmedi. O gece 4 kez şiddetli bir deprem oldu.Oturduğum 5 katlı binanın 6 metre ilerisinde “Ailemle birlikte enkaz altındaydık ve kendi ailemden 10 kişiyi kaybettik. Evimin enkazı 6 günde temizlendi. Allah benden razı olsun, hayatta kalan çocuklarımı ve torunlarımı AFAD ekipleri çıkardı.”terimleri kullandı.

“Allah ömrümden alsın Cumhurbaşkanımıza versin”

Felaket sonrası cenazelerini toprağa verdiğini ve daha sonra çadıra yerleştiğini belirterek devlet yetkililerine teşekkür etti ve şöyle devam etti;

Allah bu devleti korusun. Allah hayatımdan alıp Cumhurbaşkanımıza versin. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. İstediğimiz kadar yardım geldi. Bizde bu kardeşlik ve dostluk olduğu sürece bu Türkiye, bu devlet yıkılmayacaktır.

dortdivanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu