Haber

2022’de Opel’e ödül yağdı

Opel2022 yılında aldığı ödüllerle adından söz ettirirken, hemen hemen her model için kısa sürede en az bir ödül alan marka, 2023 yılında da birebir başarıya imza atmayı hedefliyor.

2022’de kazanılan ödüllerle ilgili yorum yapan Opel CEO’su Florian Huettl, “Heyecan verici, günlük kullanıma uygun ve her şeyden önce elektrikli. Tüm bunlar aslında bugün Opel için normal şeyler” diyerek devam etti, “Yeni astra , Grandland veya Mokka gibi modellerle ve geleceğe hazır ulaşım çözümleriyle insanlara ilham veriyoruz. Bu başarı ancak örnek bir takım performansı ile elde edilebilirdi. Bu başarı hem uzmanlar hem de müşteriler tarafından çok sayıda ödülle onaylanmıştır. Bunun için teşekkür ederim” dedi.

Türkiye ve Avrupa’da kazanılan prestijli ödüller

Opel, 2022 yılının başında Türkiye’de “Yılın En İtibarlı Binek Otomobil Markası” olan “The One” Ödülü’nü aldı. Heyecan verici, yenilikçi ve detaylarda titiz olan Opel Corsa, 40 yılı aşkın süredir adından söz ettiriyor. Küçük sınıftaki en çok satan model, geçtiğimiz yıl İngiltere pazarında birçok ödül aldı. Fleet World tarafından “En İyi Filo Süper Mini” seçildi. Ayrıca Carbuyer tarafından tüm sınıflarda “Yılın İkinci El Otomobili” ve “2023 Yılının İkinci El Otomobili” ödüllerini aldı. Opel Mokka, Letonya’da “2022 Yılın Otomobili” ve İrlanda’da “2022 İrlanda’da Yılın Küçük SUV’si” seçildi. Ayrıca pille çalışan Mokka-e ile İngiltere’de “Erin Baker Ödülü” aldı.

Yeni Astra “Altın Direksiyon Ödülü”nü kazandı

Sonbaharda Opel başka bir büyük onur yaşadı. Yeni Astra, “2022 Altın Direksiyon Ödülü”nü aldı. Çekici tasarımı, en son teknolojileri ve ilk kez bir plug-in elektrikli hibrit versiyonu ile kompakt sınıfın yeni Rüsselsheim üyesi, hem Auto Bild hem de Bild am Sonntag okuyucularının yanı sıra uzman jüriyi de ikna etti. beş kapılı hatchback ve Sports Tourer istasyon versiyonu. En çok satan modelin en yeni nesli, güçlü rakiplerini geride bırakarak, “50.000 Euro’ya Kadar En İyi Otomobil” seçilerek otomotiv sektörünün en prestijli ödüllerinden birini kazandı.

Böylece Opel büyük bir başarı serisini tamamlamış oldu. 2020’de Opel Corsa-e ve 2021’de Opel Mokka-e ile Opel daha önce iki kez Altın Direksiyon ödülünü almıştı. Ancak gerçek bir “şampiyon” olarak yeni Astra yeterince ödüllendirici değil. “Alman Otomobil Ödülleri”nin bağımsız GCOTY delegasyonu Astra’yı “2023 Yılının Alman Kompakt Otomobili” seçti. Ayrıca Astra station wagon gövde tipine sahip Astra Sports Tourer, “Yılın Aile Otomobili” ödülüne layık görüldü.

Bunun dışında Opel Rocks-e, şehir içi ulaşıma tamamen yeni, tamamen farklı ve tamamen elektrikli yaklaşımıyla tüketicinin kalbini kazandı. Yenilikçi iki kişilik hafif motorlu araç, muhteşem stiliyle segmentine yeni bir soluk getirdi. Auto Motor und Sport okuyucuları, ezici bir çoğunlukla “Mini Araba” kategorisinde Rocks-e’yi “2022’nin En İyi Tasarım Yeniliği” olarak oyladı.

Opel’in büyük modelleri de markanın koleksiyonuna yeni ödüller ekledi. Oy kullanan Auto Bild ve Computer Bild okuyucuları, Opel Zafira-e Life temel alınarak geliştirilen elektrikli karavan Crosscamp Flex’e “2022 İrtibat Arabası Ödülü”nü verdi. Ayrıca, “2021 Yılının Uluslararası Vanı” olarak adlandırılan en çok satan pilli elektrikli Opel Vivaro-e, “2022 İrlanda’da Yılın Vanı” ödülüne layık görüldü. Yenilikçi Opel Vivaro-e Hydrogen ise Almanya’da “40. KS Enerji ve Çevre Ödülü”nü aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu